Udhëzues për Vilnius

Vilnius, i vendosur në brigjet e lumit Neri, është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Lituanisë me rreth 575,000 banorë.

Vilnius është për shumë, për fat të keq, një qytet i panjohur. Një pushim në Vilnius ofron përvoja emocionuese, gurë arkitektonikë dhe restorante të klasit botëror.

Rrethi historik i Vilniusit është i shënuar në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Çmimet në Vilnius janë akoma të lira krahasuar me kryeqytetet e tjera. Justshtë vetëm një arsye tjetër e mirë për të vizituar qytetin.

Tek Vilnius me pushime. Gjeni informacion mbi historinë, kulturën, hotelet më të mira, aeroportin dhe transportin, vendet për të ngrënë dhe gjërat për të bërë. Shikoni fluturimet dhe fluturimet aktuale në Vilnius.

Pamjet më të mëdha

Video

Gjeni fluturimet më të lira për në Vilnius

Kërkoni fluturimet dhe hotelet më të lira në +700 motorë kërkimi me një klikim

Përvojat në Vilnius

Shikoni sugjerime për udhëtime dhe aktivitete të ndryshme

Restorantet dhe pubs në Vilnius

Ka restorante dhe bare të mira në qytet. Nëse jeni me pushime buxhetore apo jeni duke kërkuar restorante të shkëlqyera, do t’i gjeni në qytet.

Flini mirë në Vilnius

Këtu mund të shihni një listë të hoteleve të rekomanduara nëse jeni duke kërkuar frymëzim për hotele të mira. Pavarësisht nga buxheti që keni për akomodim, do të jeni në gjendje të gjeni diçka që ju përshtatet. Në qytet ekziston mundësia e akomodimit në të gjitha nivelet e çmimeve.

Cilat janë atraksionet kryesore në Vilnius ?

Në hartë kemi shënuar pamjet që kemi menduar se duhet të shihni, mund të klikoni në hartë nëse keni nevojë për udhëzime.

Informacione turistike Vilnius – Lituania

Këtu do të gjeni informacionin e kontaktit për zyrat zyrtare të informacionit. Informacioni turistik mund të ndihmojë me këshilla për udhëtime dhe udhëzime se çfarë të përjetoni në qytet. Zyra Kombëtare e Turizmit mund të ndihmojë me informacione të përgjithshme në lidhje me udhëtimet në vend.

Informacion turistik lokal

#VisitVilnius Merrni ndihmë për të gjetur pamjet dhe aktivitetet më të mira. Personeli në informacionin lokal turistik e njeh qytetin më së miri. Në informacionin turistik mund...

Zyra Kombëtare e Turizmit

#VisitLithuania Kur të shkoni me pushime, ju mund të merrni informacion falas, ndihmë dhe frymëzim në zyrën zyrtare turistike të vendit. Ata mund të ndihmojnë me...

Ju duhet ta përjetoni këtë në Vilnius

Ne kemi mbledhur informacione në lidhje me disa përvoja të mira dhe aktivitete që mund të konsideroni nëse jeni me pushime. Lexoni më shumë rreth asaj që mund të përjetoni në artikujt tonë.

Pazar në Vilnius

Nëse po kërkoni mundësi për blerje, këtu mund të shihni disa ide dhe rekomandime për dyqanet dhe qendrat tregtare më të mira në qytet.

Pazar

Aeroporti dhe stacioni në Vilnius

Këtu mund të shihni adresat dhe hartat në aeroportin dhe stacionin më të afërt.

Lajme dhe artikuj rreth Vilnius

Këtu mund të shihni lajme dhe të lexoni artikuj rreth asaj që po ndodh në qytet dhe të gjeni frymëzim për atë që të përjetoni.

Video dhe TV nga Vilnius

Ne kemi gjetur videot më të mira të udhëtimit nga qyteti, këtu mund të shihni se cilat video menduam se duhet të shikonit.

Si është moti në Vilnius ?

Këtu mund të shihni se si është moti tani dhe mund të shihni një parashikim të motit për ditët në vijim. Parashikimi i motit azhurnohet disa herë në ditë.

Vilnius
clear sky
28.5 ° C
29.3 °
28.5 °
44 %
3.1kmh
0 %
søn
27 °
man
29 °
tirs
29 °
ons
30 °
tors
28 °

Kursi i këmbimit në internet

Kursi aktual i këmbimit azhurnohet disa herë në ditë.

EUR - Euro Member Countries
EUR
1.0

Sa raste Corona ka në Lituania ?

Statistikat aktuale për rastet e regjistruara dhe aktuale të Coronavirus / Covid-19. Shifrat azhurnohen çdo ditë.

Lituania
1,066,439
Rastet e regjistruara
Updated on
Lituania
18,973
Rastet aktive
Updated on

Lingua: DanskHrvatskiČeštinaNederlandsEnglishEestiSuomiFrançaisDeutschMagyarItalianoLatviešuLietuvosNorsk bokmålPortuguêsRomânăSlovenčinaSlovenščinaEspañolSvenskapolskiTürkçeРусскийUkrainianBosnianБългарскиΕλληνικαÍslenskaсрпскиPortuguês